Menu English


Začni s golfem!

Poznejte levný, zábavný a jednoduchý způsob, jak se naučit hrát golf. Přinášíme Vám ucelený a zábavný program, který jde vstříc Vašim golfovým začátkům.

Než se vydáte na hřiště, musíte si uvědomit Hlavní zásady hry:

jdu na golf!

Vyzkoušej si zvýhodněný balíček pro úplné začátečníky jen za 1 290 Kč!

Pro pohodlnou hru a dobrý výkon potřebujete adekvátní golfové vybavení. Pro golfové začátky je však dostatečné vlastnit 3 základní golfové hole. Ve spolupráci s projektem www.jdunagolf.cz Vám zajistíme startovací balíček v ceně pouhých 1 290,- Kč, který obsahuje:

Balíček objednávejte zde: Tel.: +420 595 538 538, +420 724 907 913, Email:  info@golf-ostravice.cz, následně Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi Vaší první tréninkovou lekci a předání všech náležitostí balíčku, vč. všech tří golfových holí.

Na několik prvních her si vystačíte se třemi holemi, časem ale budete chtít vlastnit celý set holí vč. bagu.  Budete tak mít možnost dokoupení celého setu Willsonu podobným způsobem, jako při objednání si startovního balíčku. Tento kompletní set vč. bagu Vám navíc zdarma připravíme k vyzvednutí v Ostravici.

zkrácené hřiště - hrajte golf bez omezení

Pro ty z Vás, kteří s golfem začínají, nebo začít chtějí, jsme připravili možnost hry bez tzv. HCP (bez Zelené karty), a to na kratší jamky na jedné z našich devítek (zkrácené hřiště). Tuto devíti jamkovou akademii je možné hrát kdykoli od pondělí do neděle, předešlá rezervace hry je však nutná. Ověř si možnosti hry na zkráceném hřišti na recepci klubu (+420 724 907 913).

Žádná golfová licence, Žádná registrace v golfového klubu. Na zkráceném hřišti se naučíš hrát golfa získáš snadno tzv. hendikep hráče (oprávnění ke hře na běžném hřišti).

Jestliže nechceš u nás hrát jako člen klubu, můžeš si koupit jednotlivé hrací poplatky – greenfee. Greenfee je vstupenka na golfové hřiště, která opravňuje k jednomu kolu golfu. Ceny greenfee na velkém hřišti jsou různé – v různých časech a dnech se liší. Na našem zkráceném hřišti však jedno Greenfee stojí pouze 300,– Kč (v ceně je půjčovné dvou holí).

Je dobré, aby ses seznámil se základy golfových pravidel, např. na našich webových stránkách.

Pravidla na zkráceném hřišti pak zahrnují mimo jiné následující:

start karta - vstupenka do světa golfu!

Hra na Zkráceném hřišti v Ostravici nevyžaduje osvědčení o způsobilosti ke hře (zelená karta), ale získání potvrzení, že jste se seznámili se základy golfové hry a jejich pravidel (START karta) je žádoucí. Toto potvrzení lze získat po úvodní lekci s golfovým trenérem, kde se naučíte základní úchop golfových holí, seznámíte se s pravidly a bezpečností na hřišti samotném a vlastní golfovou etiketou. Úvodní lekce v ceně pouhých 100,- Kč trvá 50 min. a koná se každé úterý od 18:00 do 19:00 h při dostatečném obsazení - NUTNO REZERVOVAT PŘEDEM. (pouze v měsících duben - září). Absolvování úvodní lekce však není povinností, pokud jste již na golfovém hřišti někdy hráli, případně Vás při hře bude doprovázet spoluhráč s tzv. hendikepem.

Co Vás čeká?

Následně Vám vystavíme START kartu (osvědčení) o absolvování úvodního instruktážního kurzu. Pro hru je pak potřeba mít zaplacené Green Fee, dodržovat místní pravidla a bezpečnost při hře. Nezapomínejte na etiketu, která se týká golfového oblečení, stejně jako slušného chování všech hráčů na golfovém hřišti.

Start karta je určená pro všechny zájemce o golfovou hru, kteří nemají oficiální hendikep (HCP). Stačí se přihlásit na jeden z termínů telefonicky na recepci klubu a projít si za 50 min. lekci. Vše za exklusivní cenu 100,- Kč, za kterých od nás obdržíte Vaši osobní kartu klubu se dvěma žetony na Driving Range a s osvědčením ke hře na Zkráceném hřišti.

Využijte Startovacích balíčků – program START karta

Svůj startovací balíček si objednejte zde .. Tel.: +420 558 431 549, +420 724 907 913, E-mail: info@golf-ostravice.cz

roční členství v golfovém klubu

Abyste se mohli zúčastnit golfových turnajů a byl Vám veden hendikep hráče, budete potřebovat členství v České Golfové Federaci. Nabízíme Vám tak snadný způsob ročního členství za 3000,– Kč jednorázový poplatek! Nabytím členství v našem klubu získáte:

Svou přihlášku ročního člena si stáhněte zde. Vyplněnou přihlášku nám prosím zašlete na email vavra@ostravice-sport.cz. Více informací k členství získáte také na +420 725 920 160.

příručka jak hrát golf ve třech krocích

V novém sportu může být obtížné najít si svou cestu. Tréninkový Golfový Pas je příručka, která Ti od první návštěvy golfového hřiště pomůže zvládnout vstup do světa golfu. Golfový pas je zábavný a jednoduchý způsob, jak se naučit hrát golf.

JAK TO FUNGUJE?

Při první návštěvě Ostravice si na recepci klubu vyžádej svůj pas, který od nás dostaneš zdarma. Pomocí golfového pasu si můžeš sám vést přehled o tom, jaké děláš pokroky v golfu. Můžeš se tak účastnit lekcí golfu, vyplňovat skóre v online kvízu a samozřejmě zaznamenávat si výkony na golfovém hřišti. Postupně absolvuješ ve svém pase Kroky: začneš na zkráceném golfovém hřišti. Budeš hrát s hráčem golfu, účastnit se lekcí, věnovat se sebe-tréninku a vyplňovat online kvíz na našich stránkách a tím se ve své „golfové kariéře“ dostaneš vždy o úroveň výš.

Jsi připraven na následující Krok? Pak na našem golfovém hřišti požádej o svůj pas a rozšíříš si pak své herní možnosti. Více ke Golf Passu naleznete zde.

S vybudování golfového areálu v Ostravici a založením klubu v roce 2008 zahájila činnost rovněž Dětská golfová akademie. Naším cílem je přivést k pravidelnému sportování co nejvíce dětí, naučit je golfovým základům a těm nejlepším umožnit soupeřit s jinými mladými golfisty v soutěžích mládeže.

Děti jsou rozděleny do tréninkových skupin dle věku a již osvojených dovedností. Pro začátečníky a i ty nejmenší máme k dispozici tréninkové hole zdarma k zapůjčení zdarma, děti trénují nejen golf, ale staráme se o všestranný rozvoj pohybových dovedností a v neposlední řadě chování fair play. V průběhu tréninkového procesu vedou děti zkušení trenéři a pedagogové s mnohaletou praxí. Členové dětské akademie mohou získat díky pravidelnému tréninku velice brzy osvědčení pro hru na hřišti a využít výhodného druhu členství v klubu. Pravidelné tréninky zajišťujeme i v zimních měsících v indooru Čeladná a Ostrava. Během prázdnin pořádáme golfový tábor pro děti ve věku od 9ti let. Tréninky probíhají v prostorách GC Ostravice každý den od 16ti do 18ti hodin. Bližší informace získáte u vedoucího Dětské golfové akademie Mgr. J. Byrtuse.

balíčky lekcí s trenéry

TRÉNINKOVÝ BALÍČEK – ZELENÁ KARTA se zárukou!

Tento balíček lekcí a hry golfu je určen především pro začátečníky a nabízí průvodce základy golfu s cílem získat tzv. Hendikep 54 (Zelenou kartu). S trenérem Jamesem Browningem se seznámíte s různými typy golfových holí a dovíte se, k čemu se užívají, dále Vás provedeme všemi aspekty hry golfu. Golf je jistě otázka Vašich dovedností, pokud se však již v úvodu můžete dozvědět základy správné techniky, pak se hra stává mnohem jednodušší a zábavnější. V šesti lekcích od nás získáte jak teoretické znalosti, tak praktické dovednosti, abyste od nás na závěr získali Osvědčení o způsobilosti ke hře – Zelenou kartu.

V ceně 4.990,- CZK od nás získáte:

Garantujeme Vám nabytí Osvědčení pro hru, neboli hendikepu 54!

Nabídka 3 lekce + 1 zdarma

Kupte si u nás 3 lekce (25 min.) s Jindrou Byrtusem pouze za 1200,– CZK a získáte od nás jednu individuální lekci (25 min.) zdarma. Akce platí do konce května.Výběr balíčku je do konce října 2015.

Vaší lekci si rezervujte již nyní: +420 724 907 913, +420 558 431 5­49, info@golf-ostravice.cz


ZELENÁ KARTA S DAGMAR KLÁSKOVOU

Balíček 6x 50min. + hra na hřišti, vše v ceně pouhých 4.900,- Kč je určen pro ty z Vás, kteří s golfem začínáte a máte zájem získat osvědčení pro hru (hendikep 54). 

Vaší lekci si rezervujte již nyní: +420 724 907 913, +420 558 431 5­49, info@golf-ostravice.cz


TRÉNINKOVÝ BALÍČEK S DAGMAR KLÁSKOVOU

S profesionální trenérkou Dagmar strávíte 6x individuální lekci s hrou na hřišti, vše ve zvýhodněné ceně 4.900,- Kč. Tento balíček složený z kombinace lekcí a hry je určen pro zlepšení Vaší herní kondice, s cílem zahrát kvalitnější golf s lepším herním skóre!

Vaší lekci si rezervujte již nyní: +420 724 907 913, +420 558 431 5­49, info@golf-ostravice.cz


Pravidla golfu

Jako každý sport, i hra golf má svá pravidla a specifika. Na golfovém hřišti je každý sám sobě arbitrem, i když ve sporných situacích lze povolat marshalla hřiště, nebo rozhodčího v případě turnaje. Nicméně při hře golfu, číhá na hráče mnoho nástrah a nevyzpytatelných situací, které bez znalosti pravidel není schopen správně řešit. Proto důležitou stránkou každého golfisty je znalost Pravidel golfu. Připravili jsme pro Vás sérii kvízů, tipů a rad, které Vám pomohou snadno pochopit tato pravidla.

Část 1 - Bezpečnost na golfovém hřišti

Část 2 – Péče o golfové hřiště

Zanechávejte při svém odchodu hřiště v lepším stavu, než bylo, když jste do něj přišli.

Část 3 – Společenské chování a etiketa

Část 4 – Příjemné tempo hry

Hrajte přiměřené rychle a udržujte odstup

Hráči by měli hrát přiměřeně rychle. Skupina hráčů je zodpovědná za to, že se jejich odstup od předchozí skupiny nebude zvětšovat. Pokud je skupina pozadu o celou volnou jamku a zdržuje skupinu za sebou, měla by dát této skupině pokyn k předejití, a to bez ohledu na počet hráčů v této skupině. Pokud skupina neztrácí celou jamku, nicméně je zjevné, že skupina za nimi je schopna hrát rychleji, měla by této rychlejší skupině umožnit předejití.

Buďte připraveni ke hře

Hráči by měli být připraveni k odehrání rány, jakmile na ně dojde ve hře řada. Při hře na jamkovišti nebo v jeho blízkosti by hráči měli zanechat svoje vaky nebo vozíky na takových místech, aby přesun pryč z jamkoviště a na další odpaliště byl co možná nejrychlejší. Po dohrání jamky by hráči měli jamkoviště ihned opustit.

Ztracený míč

Pokud se hráč domnívá, že by jeho míč mohl být ztracen mimo vodní překážku nebo být mimo hřiště, měl by z důvodu úspory času zahrát provizorní míč. Hráči hledající míč by měli dát hráčům v následující skupině pokyn k předejití ihned, jakmile je zřejmé, že míč nebude snadno nalezen. Neměli by tak učinit až po pětiminutovém hledání. Jestliže umožní následující skupině, aby je předešla, neměli by pokračovat ve hře, dokud je tato skupina nepředejde a není z možného dosahu jejich ran.

Přednost na hřišti

Libovolná skupina hrající celé kolo má právo předejít jakoukoli skupinu hrající neúplné kolo. Pojem ”skupina” zahrnuje i jednoho samotného hráče.

Než se vydáte na golfové hřiště, musíte si uvědomit především tyto Hlavní zásady hry:

Plnou verzi Pravidel golfu platnou 2012 – 2015 naleznete zde. Obrázkovou příručku pak zde. Více na www.golf.cz/pravidla-golfu a www.golf-pravidla.cz.

Online kvíz

Projděte si našimi kvízy a ověřte si Vaší znalost pravidel.

  1. kvíz - Bezpečnost
  2.  
  3. kvíz - Péče o golfové hřiště
  4.  
  5. kvíz – Golfová etiketa
  6.  
  7. kvíz - Tempo hry

Heslo pro vstup do kvízu je vždy ostravice75.


Hřiště roku 2009 Jamka roku 2009 Hřiště roku 2010 Jamka roku 2010 Hřiště roku 2011 Jamka roku 2012 Hřiště roku 2012 TIGSC TOP 100

Top