Menu English


Wellness

S otevřením nové golfové klubovny v Ostravici přinášíme nové Wellness služby, které mohou naplno využívat jak hoteloví hosté, tak veřejnost. Díky novému klubu a také zcela nového wellness vybavení máte k dispozici nové možnosti relaxace, které zvyšují komfort a rozšiřují tak nabídku wellness služeb.

Na jaké wellness procedury se můžete těšit?

Provozní doba sauny a parní lázně je denně od 10:00 – 22:00 h., whirlpool od 15:00 – 22:00 h.

Fotogalerii našeho wellness si prohlédněte zde.


Klasické masáže

Klasické masáže

Uvolněte své tělo a mysl a vyzkoušejte masáže v luxusním prostředí našeho wellness. Masáže provádí zkušená terapeutka s plnou kvalifikací, samozřejmostí je u nás použití pouze kvalitních masážních olejů a emulzí. Hoteloví hosté a členové Golf Clubu Ostravice si mohou dopřát masáž za zvýhodněných cenových podmínek.

Ceník masáží naleznete zde.

 • Klasická olejová masáž - Relaxační masáž pro odpočinek a uvolnění. Pomalé hmaty s přiměřeným tlakem harmonizují nervový systém a přinášejí relaxaci jak po fyzické stránce, tak psychické.
 • Sportovní masáž - Zaměřena na prohřátí svalstva a navození vyšší svalové aktivity. Hmaty jsou prováděny v rychlejším tempu a s hlubším přítlakem se zaměřením na problematické svalové partie.
 • Masáž lávovými kameny - Relaxační masáž,  kdy se při masírováni používají teplé kameny , střídavě se masíruje plochou kamene nebo hranou, využívá se tak teplo, které v sobě akumulují. Má především snahu hluboce prohřát problematické svalové partie a relaxovat tělo a mysl.
 • Peeling celého těla - Masáž zaměřena na péči o tělo, kdy se při masáži používá tělová sůl, výběrem ze dvou druhů vůní ( medová broskev, zelený čaj). Miniaturní krystalky soli jemně odstraňují odumřelé buňky kůže  a podporují její regeneraci. Účinek  můžeme podpořit  krátkým pobytem v parní lázni. Po následném osprchování, je tělo ošetřeno krémem nebo olejem.

Klasické masáže poskytujeme v období od 1/11/2017 do 9/4/2018, poté budeme opět poskytovat thajské masáže.

 

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽE

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽE

Novinka v Golf & Ski Resortu Ostravice! Udělejte něco pro své zdraví a dopřejte si kvalifikovanou manuální lymfodrenáž.

MÍZNÍ SYSTÉM A MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

Mízní (lymfatický) systém je důležitou součástí imunitního systému. Buňky našeho lymfatického systému hrají neocenitelnou roli např. při tvorbě protilátek, při zneškodňování bakterií, virů a škodlivých látek, které se dostávají do těla potravou, vzduchem, pokožkou nebo vznikají jako odpady metabolismu a jsou vyloučeny pomocí mízních (lymfatických) cév a uzlin. Otoky, zduření a bolestivost lymfatických uzlin, únava a vyčerpanost jsou projevy zvětšeného zatížení našeho mízního systému a jako varovné signály si nutně zasluhují naši pozornost. Tyto příznaky mohou být důsledkem nevhodné skladby potravy, onemocnění, ale i stresové zátěže nebo zvýšené fyzické námahy.

TECHNIKA PROVEDENÍ MASÁŽE

Technika je prováděna na sucho bez použití olejů a působí především na povrchové vrstvy kůže a podkoží. Provádí se krouživými pohyby, v určité fázi s přítlakem cca 30-60mm Hg. Terapeut musí přesně znát anatomii a fyziologii lymfatického systému, musí dodržovat posloupnost ML. Vždy je třeba nejprve provést bazální ošetření krku zepředu. Manuální lymfodrenáž nesmí být nikdy bolestivá! Speciální hmaty ML dokáží posunout lymfu správným směrem mízním řečištěm od jemných kapilár přes lymfatické cévy a uzliny (nodus lymphaticus) a dále do krevního řečiště (ductus thoracicus do levého žilního úhlu a ductus lymphyticus dexter do pravého žilního úhlu). Dochází také ke stimulaci buněk tvořících proteolytické enzymy.

NAŠE MASÉRKA - KARLA KOTKOVÁ

Masáže provádí Karla Kotková, zkušená terapeutka s plnou kvalifikací a mnohaletou praxí v oboru. Její představení, fotografie, certifikáty a kvalifikace jsou k dispozici ZDE.

LYMFATICKÁ MASÁŽ A JEJÍ ÚČINKY

 • Proti celulitidě – zlepšuje napětí kůže a tkáně, jsou odváděny odpadní látky metabolismu
 • Proti migrénám – mohou být vyvolány tlakem nahromaděné lymfy (doporučujeme lymfodrenáž hlavy a krku)
 • Proti otokům - uvolňuje tkáňové napětí a zbavuje bolesti při otoku zejména dolních končetin u osob s vysokým zatížením nohou
 • Proti jizevnatění
 • Proti akné - odstraňuje zánětlivé substance
 • Zvyšuje obranyschopnost organismu – imunitu
 • Podporuje detoxikaci organismu

KDY MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ NEPROVÁDĚT

 • Při bakteriálním či virovém onemocnění
 • Při nejasných břišních obtížích
 • Při akutním zánětlivém onemocnění žilním i kožním
 • Při otocích způsobených onemocněním ledvin a jater

JAK ČASTO LYMFODRENÁŽ PROVÁDĚT

 • Pro zvýšení obranyschopnosti organismu, detoxikaci – alespoň jednou měsíčně
 • Prevence migrény – alespoň 2x měsíčně
 • Prevence celulitidy, těžkých nohou, křečových žil – alespoň 2x měsíčně
 • Odstranění, léčba celulitidy, otoků (těžké nohy apod.) – alespoň 10 ošetření v intervalu 2x týdně, dále 2x měsíčně
 • Akné – při akutní fázi denně, po týdnu pak 2x týdně

DRUHY NABÍZENÝCH MASÁŽÍ, TERMÍNY A CENÍK

 • Manuální lymfodrenáž obličeje, 45 minut. Zahrnuje uvolnění krčních uzlin zepředu, uvolnění šíje zezadu a následnou drenáž obličeje a hlavy.
 • Manuální lymfodrenáž obou dolních končetin, 50 minut. Zahrnuje uvolnění krčních uzlin zepředu, uvolnění tříselných uzlin a následnou drenáž dolních končetin od stehen, přes kolena, lýtka, kotníky po nárty.
 • Celotělová manuální lymfodrenáž (obě horní i dolní končetiny, obličej) 90 minut. Zahrnuje uvolnění krčních a podpažních uzlin, následnuje drenáž celé horní končetiny od ramen, paží, loktů až po prsty, poté uvolnění tříselných uzlin a následnou drenáží dolních končetin od stehen, přes kolena, lýtka, kotníky a nárty a na závěr drenáž obličeje a hlavy.

Objednávat se můžete na recepci resortu, tel.: 595 538 538, 724 907 913 nebo emailem na info@golf-ostravice.cz, masáže jsou obvykle dostupné v tomto období:

 • Každé pondělí, od 8 do 12 hodin
 • Každé úterý, od 14 do 20 hodin

Nabízíme jednotlivé masáže i zakoupení balíčku pěti masáží najednou, kdy obdržíte jednu masáž zdarma. Hosté ubytovaní v hotelu Green Inn a členové Golf Clubu Ostravice obdrží slevu 20% na jednotlivé masáže. Kompletní ceník masáží naleznete zde.

HISTORIE LYMFODRENÁŽÍ

Manuální lymfodrenáž představil dánský manželský pár Vodder v roce 1936 ve Francii na mezinárodní výstavě zdraví a krásy. Během druhé světové války byla tato technika opomíjena a svého rozvoje doznala až v šedesátých letech 20.století, kdy metodu manuální lymfodrenáže uvedl do praxe Dr. Asdonka (1963 - Essen). Na rozvoji dále pracovali prof. Kuhnke a prof. Foldi (1967 založena společnost manuální lymfodrenáže dle Voddera). V České republice prosadil do praxe manuální lymfodrenáž prof. Bechyně, který se studiu lymfatického systému věnoval od r. 1969. 14.8.1992 byla založena Česká lymfologická společnost.

Thajské masáže

Thajské masáže

Uvolněte své tělo a mysl a vyzkoušejte originální thajské masáže v nově otevřeném masážním salonu golfové klubovny. Masáže provádí rodilá Thajská terapeutka s dlouholetými zkušenostmi ze zahraničních lázeňských resortů a rehabilitačních zařízení. Masérka vlastní certifikáty světoznámé školy „Klongluang Pathumthani“ pro všechny typy nabízených masáží. Masáže si mohou dopřát jak hoteloví hosté, tak i široká veřejnost.

Thajské masáže poskytujeme v období od 15/4/2017.

Udělejte něco pro své zdraví a dopřejte si jedinečné thajské masáže

Tradiční thajské masáže se téměř v nezměněné podobě praktikují déle než tisíc let. Je součástí rodiny orientálních procedur založených na léčebné teorii vnitřních toků energie a energetické rovnováhy. Thajská masáž je především uvolnění energie, vyčištění mysli a bolesti Vašeho těla. Thajská masáž spočívá v působení síly na tlakové body, uvolňuje svaly, klouby, šlachy, chodidla, natahuje páteř a přináší tělu celkové fyzické a psychické uvolnění.

Proč Thajskou masáž doporučujeme?

Thajská masáž zvyšuje pohyblivost těla, cirkulaci krve a lymfy, odstraňuje bolest a ztuhlost kloubů, posiluje nervový systém, odstraňuje energetické blokády v těle.

Dále pak:

 • thajská masáž pomáhá jako doplněk k aktivnímu způsobu života
 • thajská masáž slouží k urychlení regenerace po sportovním výkonu
 • thajská masáž je vhodná při stavech dlouhodobé únavy a stresu

Zvýhodněné nabídky

 • 20% Sleva na masáže pro hosty ubytované v hotelu Green Inn
 • 20% Sleva na masáže pro členy Golf clubu Ostravice

Tradiční thajská masáž

Thajská masáž je metodikou práce s tělem spojující prvky akupresury a jógy. Sestava thajské masáže začíná v uvolněné poloze na zádech s prací na přední části těla. Rytmickým houpavým pohybem masér zpracovává chodidla, pokračuje uvolňující prací na energetických liniích. Sestava vrcholí velkými jógovými ásanami, kterých netrénovaný člověk sám nedosáhne. Masér používá celého těla, ale doteky chodidel či loktů jsou vždy cílené a není používáno násilné manipulace.

Vhodné využiti

 • Bolesti zad a svalstva
 • Pracovní nebo osobní zátěž, stres, nemožnost účinně relaxovat
 • Atletické sporty a fyzická námaha
 • Regenerace, rehabilitace

Léčebné použití thajské masáže se neomezuje jen na pohybový systém. Výborné efekty jsou u bolestí zad a hlavy, vyčerpání, stresových poruch a psychosomatických obtíží. Dobré efekty má i na panické poruchy a únavový syndrom.

Thajská Olejová Masáž

Obsahuje prvky tradiční thajské masáže, ale i prvky indické ajurvédy, jednoho z nejstarších systémů léčby na světě. Je to mírnější forma klasické thajské masáže, kde se vyvíjí na jednotlivé body menší tlak s použitím 100% přírodních olejů, do kterých se přidávají vonné esence dovezené z Thajska.

Pomáhá při bolestech zad, svalstva, problémech s klouby, zlepšuje krevní oběh, rozproudí lymfatický systém, posiluje imunitu. Je výbornou prevencí před nemocemi. Tělo harmonizuje, uzdravuje, posiluje a nabízí dokonalou relaxaci.

Thajská Masáž Nohou

Jedná se o stimulaci reflexních bodů jednotlivých lidských orgánů, spojenou s masáží svalů lýtek a v neposlední řadě protažení a uvolnění jednotlivých prstů. Tato masáž má velmi hlubokou tradici léčby. Před masáží vám masérka opláchne a osuší nohy, samotná masáž proběhne vsedě.

Masáž nohou má velmi uvolňující účinek a působí nejen fyziologicky, ale i psychicky a antistresově. Reflexologie může hrát důležitou roli v dosažení a udržení lepšího zdravotního stavu a pohody a navodit tak tělesnou a duševní harmonii.

Masáž krku zad a ramen

Smyslem je uvolnění napětí v horní části zad, hlavy, ramen a šíje. Masáž hlavy spojená s akupresurní technikou v oblasti hlavy, krční a hrudní páteře pomáhá navodit vysoké uvolnění. Šetrným promačkáváním energetických bodů na obličeji a šíji prokrvuje pokožku, a tím ji pomáhá bránit se stresům a stárnutí. Tato masáž vás uvolní, působí i na bolesti hlavy a její opakování má pozitivní vliv i na časté migrény.

Golfová masáž

Pomocí speciálních technik, včetně protahování a mobilizace svalové energie jsme schopni maximalizovat rozsah pohybu a flexibilitu, která vám umožní efektivnější hru s větší lehkostí a přesností. Masáž zahrnuje zmírnění bolesti zad a šíje, což Vám umožní lépe soustředit pohled Váš na míč. Zvyšuje rozsah pohybu a umožňuje efektivnější nápřah. Pozornost je zaměřena i na paže a ramena, díky čemuž zlepšíte přilnavost paží při švihu. Jednou z nejdůležitějších výhod je, že se masáží uvolní horní a dolní část zádových svalů a zvýší se tím schopnost otáčení během švihu a snižuje bolest dolní části zad, spojené s opakovaným golfovým pohybem. Pravidelnou masáží zlepšujete nejen svou hru, ale výrazně předcházíte riziko vzniku zranění.

 

Sauna

Sauna

Sauna umístěná v prostoru Wellness nové golfové klubovny osloví netradičním pojetím. Je vyrobena z materiálů nejvyšší jakosti s dominantním zastoupením cedrového dřeva. V interiéru oceníte lavice s masivní hranou, tvarované opěrky a podhlavníky a saunová kamna s parním vyvíječem. Vnější obklad je vyroben z masivu a tím dodává sauně ojedinělý vzhled. Režim sauny je nastaven dle aktuální potřeby hostů, a to

 • Finská sauna, teplota 80 – 95 st. C, vlhkost 10%. Posiluje imunitní systém, pomáhá s odstraněním únavy, stresu a depresí. Při ochlazování po sauně dochází k okysličení krve a prokrvení organismu. Uvolňuje endorfiny.
 • Cedrová Bio sauna, teplota 55 – 65 st. C, vlhkost 15 – 30%. Vhodné pro starší osoby. Pocitově velmi příjemná lázeň.
 • Cedrová bylinná sauna, teplota 55 st. C, vlhkost 35%. Inhalace esencí a bylinek, které jsou vhodné na pročištění dýchacích cest.

Pára

Pára

Parní sauna Vás zaujme především architektonickým pojetím interiéru, který je utvořen z nápaditého keramického obkladu – mozaiky. Parní lázeň Vás nejenom uvolní a obnoví Vaši energii, ale také podpoří Vaše zdraví a krásu, a to při teplotách mezi 43°C a 46°C a relativní vlhkostí nad 100%.

Parní lázeň je stejně ozdravující jako příjemná. Pomáhá silou vysokého obsahu páry a vlhké teploty. Je doporučována jako podpůrná činnost pro zmírnění níže uvedených stavů:

 • průduškové astma
 • bronchitida
 • kašel
 • chrapot
 • vykašlávání
 • neakutní revmatické potíže
 • omezené nebo bolestivé pohyby kloubů

Jako podpůrný prostředek je parní lázeň doporučována i pro osoby trpícími:

 • poruchami spánku
 • suchou, rozpraskanou pokožkou
 • svalovou tenzí
 • svalovou slabostí v podkožních krevních cévách
 • citlivostí na náhlé změny teplot

Venkovní masážní bazén

Venkovní masážní bazén

Zcela nová venkovní vířivka, která je umístěna před wellness prostory poskytuje:

 • komfortní prostor pro až 7 osob
 • 14 hydromasážních trysek pro až 7 masážních pozic
 • terapeutické masáže osazené do vířivky dle potřeb zákazníka
 • jednoduchý funkční design


Hřiště roku 2009 Jamka roku 2009 Hřiště roku 2010 Jamka roku 2010 Hřiště roku 2011 Jamka roku 2012 Hřiště roku 2012 TIGSC TOP 100

Top